Men's Draw

2019 Men's Draw 

5th-7th April 
             
 Day Time  Venue 
 Umpires                              
Eastern United  vs Eastern Green              Friday         Deferred     Gore  
Phoenix vs Nind Collegiate Friday 6.30pm Invercargill 2  Emma Bromell/Sarah Dollman
Central Black   vs Eastern Grey Sunday 1pm Invercargill 2 Kelvin Sim/Richie Perica 
Central White   vs North End United Sunday 2.30pm Invercargill 2  Alton Croy/Sarah Dollman
             
14th April     Day Time  Venue  Umpires
Nind Collegiate vs  Eastern Grey Sunday  1pm  Invercargill 2  Simon Popham/Karen Smithies
Central White  vs Eastern Green Sunday 2.30pm Invercargill 2 Graham Balfour/Kelvin Sim 
Phoenix vs North End United Sunday 4pm Invercargill 2 Richie Perica/Rodger Leigh 
Eastern United vs Central Black Sunday 4pm Gore Eastern to provide 

           
26th - 28th April
Day Time Venue  Umpires  
Eastern United Vs North End United Sunday 4pm Ingill 2  North End to provide
Central White Vs Central Black Sunday 2.30pm Ingill 2  Simon Popham/Rodger Leigh
Eastern Grey Vs Phoenix Friday 7pm Gore  Matt Grace/ Grant White
Nind Collegiate Vs Eastern Green Sunday 1pm Gore  Grant White/Alton Croy
 
2nd - 5th May   
Day Time Venue  
Eastern United Vs Nind Collegiate Friday 8pm Ingill 1 Gareth Williams/Emma Bromell 
Eastern Green Vs Eastern Grey Thursday 6.30pm Gore Grant White/Matt Grace 
Phoenix Vs Central White Wednesday 6.30pm Ingill2 Nathan White/Richie Perica 
Central Black Vs North End United Sunday 1pm Ingill 2 Simon Popham/Rodger Leigh 
 
10th - 12th May
Day Time Venue  
Eastern United Vs Eastern Grey Friday 6.30pm Gore  Matt Grace/Gareth Williams
Nind Collegiate Vs Central White Sunday 1pm Ingill 2  Rodger Leigh/Karen Smithies
Eastern Green Vs North End United Sunday 2.30pm Ingill 2  Graham Balfour/Heather Guise
Phoenix Vs Central Black Sunday 4pm Ingill 2  Emma Bromell/Richie Perica
 
17th - 19th May
Day Time Venue  
Eastern United Vs Central White Sunday 4pm Ingill2  Rodger Leigh/Central
Eastern Grey Vs North End United Sunday 2.30pm Ingill 2  Graham Balfour/Simon Popham
Nind Collegiate Vs Central Black Sunday 1pm Ingill 2  Emma Bromell/Sarah Dollman
Eastern Green Vs Phoenix Friday 7pm Gore  
 
24th - 26th May
Day Time Venue  
Eastern United Vs Phoenix Friday 7pm Gore Craig McKinnel/Gareth Williams 
Central Black Vs Eastern Green Sunday 12pm Gore  Eastern x2
North End United Vs Nind Collegiate Sunday 1pm Ingill 2 Sarah Dollman/Rodger Leigh 
Central White Vs Eastern Grey Sunday 2.30pm Ingill 2 Karen Smithies/Richie Perica 
 
Queens Birthday Weekend - Ian Smith Tournament - No SW Games  

7th - 9th June
North End                         vs                Central White       Sunday              12pm      Ingill 1 Richard Sadler/ Roger Leigh                                    
Collegiate          vs Eastern Green  Sunday  2.30pm  Ingill 2  Simon Popham/Richie Perica 
Eastern Grey         vs Central Black Sunday  3pm  Gore  Eastern Div 1 Men 
Phoenix            vs Eastern United Friday 7pm Ingill 2 Richie Perica/Nathan White 
             
14th - 16th June            
North End  vs  Central Black Sunday 1pm Ingill 2 Roger Leigh/North End 
Eastern Green vs Central White Sunday 1pm Gore Karen Smithies/Eastern 
Eastern Grey vs Collegiate Sunday 2.30pm Gore  Craig McKinnel/Eastern
Phoenix   vs   U18 A Boys  Sunday  4pm Gore  Matt Grace/Craig McKinnel
Eastern United  vs  bye        
             
21st - 23rd June            
Eastern Grey vs North End Sunday 1pm Gore Craig McKinnel/Grant White
Central Black vs Eastern Green Sunday  1pm Ingill 2 Richie Perica/Central 
Collegiate vs Central White Sunday 2.30pm Ingill 2 Rodger Leigh/Central 
Phoenix  vs Central Combined Friday  7pm Ingill 1  Rodger Leigh/Nathan White 
Eastern United  vs Eastern Green Friday 8pm Gore  Matt Grace/Craig McKinnel
             
28th - 30th June            
Eastern Grey  vs Eastern Green Sunday 1pm  Gore Craig McKinnel/Karen Smithies
North End vs Collegiate Sunday 1pm Ingill 2  Rodger Leigh/Simon Popham
Central Black vs Central White Sunday 2.30pm Ingill 2 Richard Sadler/Graham Balfour 
Phoenix  vs Eastern United Gore 8pm Gore Matt Grace/Grant White 
             
5th - 7th July            
Collegiate vs Central Black Sunday 1.30pm Ingill 2 Richard Sadler/Rodger Leigh 
Eastern Green vs North End Sunday  1pm Gore Matt Grace/Karen Smithies 
Eastern Grey vs Central White Sunday 2.30pm Gore  Grant White/Craig McKinnel
 Phoenix  vs Eastern Combined 2 Friday 8pm Gore   Matt Grace/Eastern
Central Combined vs Eastern Combined 1 Friday  7pm Ingill 1 Emma Bromell/Richie Perica 
             
21st July            
Central Black  vs Central White Sunday 1pm Ingill 2 Rodger Leigh/Central 
Collegiate vs Eastern Green Sunday 2.30pm Ingill 2 Simon Popham/Emma Bromell 
Eastern Grey vs  North End United Sunday 1pm Gore Grant White/Craig McKinnel
Eastern United vs Phoenix Friday 8pm Gore Matt Grace/Grant White 
             
28th July            
Central Black vs North End United Sunday 1pm Ingill 2 Simon Popham/Richard Sadler
Collegiate  vs Eastern Grey Sunday 2.30pm Ingill2 Rodger Leigh/Karen Smithies
Eastern Green  vs Central White Sunday 1pm Gore Grant White/Craig McKinnel 
Phoenix  vs Eastern United Friday 7pm Ingill
1
Richie Perica/Graham Balfour
             
4th August            
Central White  vs Eastern Grey (semi 1) Wednesday
7th August
7pm Ingill 1  
North End United vs Eastern Green (semi 2) Tuesday
6th August
7pm Ingill 2  
Collegiate vs Central Black
(5 vs 6)
Sunday  4pm Ingill 2  
Div 1 teams   No Game        
             
Saturday 10th August  Finals Day Invercargill         
Div 1 Final            
Phoenix  vs Eastern United Saturday  3pm Ingill 2  
             
Div 2 Final            
Semi 1 Winner vs Semi 2 Winner Saturday 1.30pm Ingill 1